Uporabite formular na desni in nam napišite vaše želje, vprašanja, ... Odgovorili vam bomo v najkrašem možnem času.

01 433 42 43

Novice

LEN EUROPEAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2017, Netanya (ISR) 28 June – 2 July, 50m bazen

Guest User

Slovenski plavalci so več kot uspešno zaključili prvenstvo, na katerem so skupno osvojili tri bronaste kolajne in 25 polfinalnih in finalnih nastopov oziroma uvrstitev do 16.mesta. V pokalu narodov pa zasedajo 7. mesto od 41. držav, ki so nastopile na tem prvenstvu.
Vrhunsko so nastopali tudi naši Neža Klančar, David Mihalič, Matjaž Rozman in Andrea Todorovic, ki pa je nastopila za Srbijo.
Neža se je trikrat uvrstila v finale. Na 50 prosto je z novim absolutnim državnim rekordom osvojila tretje mesto. Na 100 prosto je dosegla osmi čas in s štafeto sedmega. Polfinalni nastop na 200 mešano je končala kot 14. Nekoliko pa se je zalomilo v 'njeni' disciplini 200 prsno (22. mesto). Zadnji dan je nastopila se na 50 delfin in bila 31.
David je z dvakrat popravljenim mladinskim državnim rekordom na 200 mešano v finalu osvojil 8. mesto in si priplaval pot na svetovno mladinsko prvenstvo, ki bo konec avgusta v Indianapolisu v Ameriki. Na 400m mešano je za manj kot sekundo zgrešil finale in bil 11. Na 100 delfin je bil 33.
Matjaž se je v svoji paradni disciplini z novim mladinski državnim rekordom uvrstil v polfinale in osvojil 16. mesto. Odlično je plaval tudi 50 delfin in le za las zgrešil popoldanski nastop in državni rekord. Na 200 delfin je z osebnim rekordom osvojil 25. mesto.
Andrea je osvojila na 200 mešano 25. in za malo več kot sekundo zgrešila polfinale. Na 400 mešano je bila 20.