Uporabite formular na desni in nam napišite vaše želje, vprašanja, ... Odgovorili vam bomo v najkrašem možnem času.

Novice

6th FINA World Junior Swimming Championships 2017, 23.-28.8.2017, Indianapolis, Indiana (USA), 50m bazen

Guest User

23.8.2017 se v Indianapolisu začenja 6.svetovno mladinsko prevenstvo, kjer nastopa preko 600 plavalcev iz skoraj 100 držav sveta. Danes bo nastopilo tudi 5 naših reprezentantov. Plavalni Klub Olimpija ima danes en nastop in sicer bo za srbsko reprezentanco na 400 mešano nastopila Andrea Todorovic, David Mihalič in Neža Klančar imata svoj prvi nastop jutri, David 200 mešano in Neža 100 prosto. Držimo pesti za naše plavalce!

Že 1.dan na svetovnem mladinskem prvenstvu sta se dve slovenski plavalki Tara Vovk in Tina Čelik uvrstili v polfinalu. Žal se ni v polfinalu vse izteklo po njunih željah in sta na koncu osvojili 10. in 12. mesto. Dopoldne so dobro nastopili tudi drugi slovenski plavalci in osvajojili 20., 22.in 32.mesto.
Za srbsko reprezentanco je nastopila tudi naša plavalka Andrea Todorović, ki je v disciplini 400 mešano osvojila 21.mesto.
Čestitke vsem

2.dan svetovnega mladinskega prvenstva v Indianapolisu smo dopoldne videli 6 slovenskih nastopov. V popoldansko polfinale se je z devetim časom uvrstila Neža Klančar. Popoldne je plavala še hitreje, zelo blizu mladinskega državnega rekorda a je zadostovalo za 11.mesto.
David Mihalič je v disciplini 200m mešano z zelo dobrim rezultatom dosegel 18.čas, Anže Ferš Eržen je bil v isti disciplini 20. Marcel Primožič je na 200 prosto odplaval nov mladinski drzavno rekord in osvojil končno 19.mesto. 800 prosto pa sta nastopili Katja Fain (13.m) in Sara Račnik (17.m). Bravo Olimpija! Čestitke vsem.

4.dan svetovnega mladinskega prvenstva v Indianapolisu je od plavalcev Olimpije nastopila Andrea Todorovic, ki je v disciplini 200 mešano popravila osebni rekord in osvojila 22.mesto.
Videli smo tudi 3 slovenske nastope. V disciplini 400m prosto sta nastopili Katja Fain in Sara Račnik in dosegli 11. in 22.čas. Tara Vovk je bila v disciplini 200 mešano z osebnim rekordom 13.
Včeraj je v polfinalu nastopila Tina Čelik in z rezultatim sezone osvojila nehvaležno 9.mesto. V disciplini 50 hrbtno je Anže Ferš Eržen popravil mladinski državni rekord in osvojil 21.mesto.
Jutri je predzadnji dan tekmovanja kjer bo nastopil David Mihalič v njegovi paradni disciplini 400 mešano in Neža Klančar na 50 prosto. Čestitke vsem!

5.dan svetovnega mladinskega prvenstva v Indianapolisu sta od plavalcev Olimpije nastopila David Mihalič na 400 mešano in Neža Klančar v diaciplini 50 prosto. David je z najboljšim časom sezone osvojil 17.mesto, Neža pa se je že drugič na tekmovanju uvrstila v polfinale in z drugim rezultatom kariere samo za stotinko zgrešila finale. Vendar se je po odjavi ene izmed tekmovalk uvrstila v finale in jo bomo lahko jutri popoldne videli še enkrat. Bravo OLIMPIJA!
Videli smo tudi 3 druge slovenske nastope. V disciplini 100m prosto je Marcel Primožič osvojil 38.mesto. Katja Fain je nastopila v najdaljši disciplini in še enkrat osvojila 11.mesto. Tara Vovk je bila na 100 delfin z osebnim rekordom 21. Čestitke vsem!

Zadnji, 6.dan svetovnega mladinskega prvenstva v Indianapolisu smo dočakali tudi prvi in edini finalni nastop. Naša Neža Klančar je v disciplini 50m prosto plavala še bolje kot v polfinalu in osvojila 8.mesto. Bravo!
Dopoldne je nekoliko slabše nastopila na 200 prsno. V vodo so skočili še štirje drugi slovenski plavalci. V disciplini 200 hrbtno je nastopil Anže Ferš Eržen in s 13.mestom dosegel najboljšo slovensko moško uvrstitev. V disciplini 200 prosto sta nastopili Katja Fain in Sara Račnik in zasedli 15. in 28.mesto. Marcel Primožič je na 1500 prosto osvojil 21.mesto.
Čestitke vsem za uspešno sezono, ki je za nekatere trajala več kot leto. BRAVO OLIMPIJA