Uporabite formular na desni in nam napišite vaše želje, vprašanja, ... Odgovorili vam bomo v najkrašem možnem času.

01 433 42 43

Letna državna prvenstva 2020

Novice

Tomaž Torkar

Uspešno smo nastopili na letnih državnih prvenstvih. Mlajši dečki/klice in dečki/klice so nastopili v Kopru, kadeti/nje, mladinci/ke in člani/ce pa so nastopili v Kranju,. Zaradi epidemije so bila vsa prvenstva prestavljena na jesen. Prvenstvo so zaznamovale predvsem Corona razmere in s tem povezani strogi  varnostni ukrepi na bazenu.

KOPER:

Med dečki in deklicami smo ekipno osvojili odlično 3. mesto med mlajšimi dečki in deklicami pa 7. mesto

Med posamezniki so pri mlajših dečkih medalje osvojili Filip Podobnik je zmagal 6x ( 400m prosto, 100m prosto, 100m hrbtno, 200m mešano, od tega izboljšal še 2 slovenska rekorda v kategoriji mlajših dečkov ( 200m prosto in 100m delfin). Enej Mešić 2x bronast na 50m in 200m hrbtno, ter Pika Babič zmagala na 50m hrbtno.

Med prejemniki priznanj za mlajše letnike so bili George Erker de Lucat (1.mesto 200m mešano in 200m prsno),

Enej Mešić (1.mesto 50m,100m in 200m hrbtno, 2.mesto 200m mešano, 3.mesto 50m in 100m delfin).

V štafetah so osvojili 1.mesto 4x50m mešano moški, in 3.mesto 4x50m prosto(Mešić, Erker de Lucat, Peček Danieli, Podobnik) ter 3.mesto 4x50 mešano mix (Babič Pika, Sedej Tia, David Peček Danieli, Filip Podobnik)

V kategoriji Dečki in Deklice so med prejemniki

Tai Novak zmagal v disciplini 100 hrbtno, 3x srebrn (50m in 100m prosto, 50 m hrbtno), ter 2x bronast (50m in 100m delfin). Liu Yisi je bil bronast na 50m prosto.

Med prejemniki priznanj za mlajše letnike so bili Iza Bricelj 1.mesto 800 prosto, 2.mesto 200m in 400m prosto, 200m in 400m mešano. Eva Urbančič 2.mesto 100m in 800m prosto, 3.mesto 50m, 200m in 400m prosto, 50m delfin. Hana Bele 1.mesto na 200m in 2.mesto na 100m prsno.

Isabela Strojanšek 2.mesto 200m hrbtno in 3.mesto 100m hrbtno. Klara Pureber 2.mesto na 200m delfin.

V štafeta so osvojili 2.mesto 4x50m prosto mix (Tai Novak, Liu Yisi, Eva Urbančič, Lana Žalac) in 2x 3.mesto 4x100m mešano moški ter 4x100m prosto (Tai Novak, Bor Mikuž, Liu Yisi, Črt Babič)

KRANJ:

Za plavalni klub Olimpija se je kljub odsotnosti nekaterih naših najboljših plavalcev tekmovanje zaključilo zelo uspešno. Osvojili smo kopico medalj in tudi naslovov državnih prvakov. Zaradi varnosti je tekmovanje predčasno zapustilo nekaj plavalcev in celo dve celotni ekipi, ena iz Celja in iz Raven na Koroškem.

Absolutne naslove državnih prvakov so si priplavali: Neža Klančar tri, Jaka Pušnik dva in Anemari Košak enega. V mladinski kategorije sta Jaka Pušnik in Sara Mihalič osvojila po štiri naslove državnega prvaka. V kadetski kategoriji pa so po tri naslove DP osvojili Ema Čerin, Tinkara Novak in Robert Djukić.

Na oder za zmagovalce  so stopili še Nej Fajon, Anja Jelesijevič, Lara Mišvelj, Petrič Manca, Prebil Jakob, Timon Rajič ter Špela Tomažič.

Pohvalimo se lahko tudi, da smo kot edini klub nastopili v vseh štafeta v vseh kategorijah in samo tukaj osvojili 24 medalj.

Po FINA lestvicah je med fanti najboljši rezultat odplaval Jaka Pušnik, med dekleti pa je bila Neža Klančar tretja.
Skupno ne na prvenstvo PK Olimpija osvojila 79 medalj, 33 zlatih, 22 srebrnih in 24 bronastih.
10 naslovov DP v štafetah ter 23 posamičnih naslovov državnih prvakov.