Uporabite formular na desni in nam napišite vaše želje, vprašanja, ... Odgovorili vam bomo v najkrašem možnem času.

01 433 42 43

Novice

Neža Klančar odlična na olimpijskih igrah v Parizu

Tomaž Torkar

Plavalka Olimpije Neža Klančar je na olimpijskih igrah v Parizu plavala izjemno! V finalu na 50 m prosto je bila šesta, ob tem pa je kar trikrat popravila lasten državni rekord!

Neža je iz štarta v štart dokazovala, da je prava šampionka, plavalka za največje tekme!  Nastope je stopnjevala in vsakič, ko je skočila v vodo, je popravila lasten rekord. Nova rekordna znamka na 50 m prosto je zdaj postavljena na 24,35.

S svojimi nastopi je bila zelo zadovoljna, vsakič pa je zatrdila: Lahko plavam še hitreje!!! In res je bilo tako!

»To je bil popoln nastop!«, je povedala Neža po finalu, pa tudi, da bo minilo še kar nekaj časa, da bo zbrala vse misli in se zares zavedala, kaj je dosegla na njenih prvih olimpijskih igrah.

Neža je v Parizu plavala še na 100 m prosto, kjer je tudi dosegla zastavljeni cilj – uvrstitev v polfinale, kjer je osvojila 14. mesto. Bila je tudi del štafete 4×100 m prosto, skupaj z Janjo Šegel, Katjo Fain in Tjašo Pintar je bila prav tako 14.